Sokol pomáhá

v očkovacím centru Vojenské nemocnice

V současné době je v České republice více jak 300 očkovacích míst, které nesou na svých bedrech tíhu proočkování celé populace proti covidu. Tato činnost klade velké nároky nejen na logistické zvládnutí distribuce vakcín, ale i administrativní činnost spojenou s obsluhou očkovaných na místě. Z iniciativy starosty Martina Vlka vznikl nápad pomoci sokolů v očkovacím centru ve Vojenské nemocnici v Brně-Zábrdovicích.

Do sokolské dobrovolné pomoci se zapojili řadoví členové SBI, trenéři, pracovníci sekretariátu a další za organizačního dohledu bratra Stanislava Kopeckého. Členové a zaměstnanci, kteří jsou nyní na překážkách v práci, cítí jako povinnost využít tento čas k pomoci přetíženým zdravotníkům. Kromě zdravotnického personálu nemocnice a vojáků se denní nápor čítající kolem 450 oso neobejde bez dalších administrativních pracovníků, dobrovolníků, kteří provádějí evidenci osob. To je zejména o ověření údajů v dotazníku, provedení kontroly přítomných oproti seznamu na daný den a případná pomoc s vyplněním dotazníku, neboť v současné době je převážná klientela ve věku 70+. Někteří též byli zaškoleni na práci se systémem UZIS, kde se evidují očkovaní do celonárodního systému.

Denní „šichta“ je od 7:30 hod do 14 hod s přestávkou v poledne, hlavní nápor pak hned ránu, po otevření centra a po polední přestávce. Dobrovolnictví začalo již během února a do konce března sokolští dobrovolníci odpracovali již 30 šestihodinových směn. S ohledem na národní plán proočkovat většinu populace lze počítat s tím, že o dobrovolníky bude zájem i dalších týdnech a měsících.

telefon

+420 731 149 080
(9:00 - 14:00)

Víkendové pronájmy rezervujte nejpozději ve čtvrtek do 16:00.