SOKOLSKÝ BĚH REPUBLIKY POPRVÉ V BRNĚ

Dne 28.10.2021 se v Brně poprvé uskutečnil Sokolský běh republiky za účasti několika desítek nadšených běžců různých kategorií. Organizátor TJ Sokol Brno I navázal na (pravda nedlouhou) tradici, která byla založena v roce 2019 k oslavě výročí existence naší republiky. V letošním roce byl Sokolský běh republiky na více než 50 místech v ČR a zaregistrovalo se do něj více jak 4000 běžců.

Pro brněnské běžce byl připraven okruh v parku Lužánky, kterými vedl po obvodu městského parku a měřil přibližně 1,6 km. Běžci ho za hezkého slunečného počasí absolvovali celkem třikrát. Vítězem mužské kategorie stal Jover Ruiz Guillem, časem 16:30 a ženské kategorie Šafránková Johana, časem 18:09. Organizátoři pamatovali i na malé závodníky a ti soutěžili na oválu sportoviště brněnského SBI na Kounicové ulici, kde bylo také zázemí závodu. Děti soutěžily ve dvou věkových kategorií, a to do 10 let a 14 let. Manažer SBR za Brno, Stanislav Kopecký organizaci závodu komentoval: „I když jsme se rozhodli pro organizaci závodu až v průběhu prázdnin, těší nás velký zájem veřejnosti a věříme, že letošní první ročník nebude určitě poslední. Rád bych také poděkoval vedení VZmB za vstřícnost a ochotu vpusti závodníky do Lužánek.“

Každý účastník závodů obdržel startovní balíček se samolepkami na tvář, občerstvením od partnerů závodu Penny Market či Ondrášovka. V propozicích je psaný i slevový poukaz od firmy Under Armour. Po doběhnutí se na hrudi každého závodníka zaleskla originální medaile ve tvaru lipového listu. Hlavním organizátorem a pomocnou ruku všem závodů napříč republikou poskytl pražský TJ Sokol Čertovka, zajímavostí je, že se k českým závodníkům se přidali i v zahraničí a vznik ČSR si touto formou připomínají ještě v kanadské Ottavě, americkém San Francisku a Washinghtonu a v Evropě pak ve španělském Cabo Roigu.
Ve zdravém těle, zdravý duch

 

Výsledky Běhu republiky:
Výsledky hlavního závodu Sokolský běh republiky Brno

Fotky ze závodu:
Sokolský běh republiky 2021 - hlavní závod
Sokolský běh republiky 2021 - dětský závod

 

e-mail

detskecentrum@tjsokolbrno1.cz
(Dětské centrum)

rezervace@tjsokolbrno1.cz
(ostatní tělocvičny)

telefon

+420 736 249 465
(Dětské centrum)

+420 731 149 080
(ostatní tělocvičny)

Víkendové pronájmy rezervujte nejpozději ve čtvrtek do 16:00.